Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мајк Хагерти

ЖАЛНА ВЕСТ ГИ ПОТРЕСЕ ФАНОВИТЕ НА КУЛТНАТА СЕРИЈА “ПРИЈАТЕЛИ“ – Почина актерот кој сите го…

Мајк Хагерти, американски актер кој многумина го паметат како г. Тригер од серијата „Пријатели“, почина во Лос Анџелес на 68-годишна возраст. Тажната вест ја потврди комичарката Бриџит Еверет на својот Инстаграм профил, а причината за