Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

медицинска помош

АПОКАЛИПТИЧНИ СЦЕНИ ПОРАДИ ПЕСОЧНАТА БУРА! Стотици луѓе бараа медицинска помош – властите со…

Стотици Ирачани денеска побараа помош во болниците поради проблеми со дишењето, а аеродромот во Багдад ги прекина летовите на неколку часа откако густата песочна бура го погоди Ирак, петти пат за еден месец. Ирачките државни медиуми