Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мигел Дијаз-Канел

ХОРОР ВО КУБА – Позната причината за експлозијата во Хавана во која животот го изгубија 22…

Експлозијата во хотел во центарот на Хавана, во која загинаа 22 лица, меѓу кои една бремена жена и едно дете, а беа повредени повеќе од 70 лица, беше предизвикана од истекување на гас, а во истата нема загинати туристи. Претседателот