Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Министерство за одбрана на Русија

РУСИЈА ПОВТОРНО СЕ ПОФАЛИ – Ги надминавме САД во развојот на хиперсонично оружје! Се огласи…

Русија значително ги надмина Соединетите Американски Држави (САД) во развојот на хиперсонично оружје, изјави директорот на Одделот за неширење и контрола на оружјето на Министерството за одбрана на Русија, Владимир Јермаков. „Русија

ОПАСНО – Властите во Русија објавија дека од Украина се шири токсично загадување кое може да…

Украинската армија уништи танкери полни со отровни хемикалии, што доведе до ослободување на токсични материи кои се опасни по живот, соопшти Министерството за одбрана на Русија. Министерството за одбрана на Русија соопшти дека нападот

РУСИТЕ СПРЕМНИ ЗА „РЕЖИМОТ НА ТИШИНА“. Се огласи Министерството за одбрана – ова се следните…

Русија е подготвена во секој момент да воведе „режим на тишина“ за евакуација на украинската армија, како и на цивилите, доколку ги има, од територијата на фабриката „Азовстал“ во Мариупол, изјави денеска генерал-полковник Михаил

РУСИЈА ГИ ЗГОЛЕМУВА АПЕТИТИТЕ – Министерството за одбрана соопшти дека вооружените сили…

Портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков, денес соопшти дека руските трупи и вооружените силите на самопрогласената Луганска Народна Република (ЛНР) презеле целосна контрола над градот Кремен. Овој град се

ПОЛЕТА НАЈМОЌНАТА РУСКА РАКЕТА! Владимир Путин по тестирањето на “Сармат“ упати застрашувачка…

Русија претходниот ден соопшти дека извршила пробно лансирање на новата интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“. Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека никој друг во светот нема такво стратешко оружје, што преставува

Орбан не попушта на притисокот од Европската унија – првиот човек на унгарската дипломатија…

„Унгарија нема да и испорачува оружје на Украина, бидејќи сака да избегне инциденти во близина на нејзините граници слични на оние во близина на Лавов“, вели Петер Сијарто. Во текот на претходните денови руските трупи уништија

Министерството за одбрана на Русија објави – ЗАПОЧНА ОФАНЗИВАТА НА ДОНБАС, руските бомбардери…

Министерството за одбрана на Русија на својот ТВ канал објави видео снимка од борбената мисија на рускиот бомбардер Su-34, кој бил опремен со ракети воздух-земја кои погодуваат цели во Украина.  Се претпоставува дека челичарницата