Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Минск-2

Зеленски ја отфрла можноста за замрзнат конфликт со Руската Федерација: „Договори како „Минск-1“ и…

Украина нема да се согласи на замрзнат конфликт со Руската Федерација, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски во видеообраќање на седницата на Бордот на извршни директори на Волстрит Џурнал. Тој рече дека Украина