Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Михаил Ходарјонок

“Сето тоа е, искрено, лага…“ – ПЕТ МИНУТИ КОИ РУСИЈА ЈА ОСТАВИЈА ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ!…

Познатиот руски аналитичар Михаил Ходарјонок беше гостин на руската државна телевизија, каде даде изненадувачки искрен став за руската инвазија на Украина. Ходарјонок изјави дека - „руските извештаи за деморализирани украински војници

СЦЕНИ КАКВИ ШТО НЕ СЕ ПАМЕТАТ НА РУСКИТЕ ДРЖАВНИ ТЕЛЕВИЗИИ – Пропагандистите на Владимир Путин…

Верните пропагандисти на претседателот на Русија, Владимир Путин почнаа отворено да ја критикуваат состојбата на руската војска бидејќи дури и најсилните поддржувачи на Кремљ сега имаат проблем да го игнорираат обемот на неуспесите на