Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Миша Гроф

КОЈ Е МИША ГРОФ? Му фрлил 55.000 марки “во лице” на Аркан, го ограбил министерот и даде…

Видоје Ристовиќ ненадејно почина на 44-годишна возраст, а зад себе остави две малолетни ќерки, како и татко кој оставари големо богатство благодарение на трговијата со антиквитети и уметнички дела.Свекорот на водителката Николина Ристовиќ

СОСЕДОТ САКА ДА ГО КУПИ СТАНОТ НА ПОКОЈНИОТ ВИДОЈЕ, МИША ГРОФ НЕ САКА НИ ДА ЧУЕ! ХАОС ВО ВРАЧАР…

Станот во Врачар од Видоје Ристовиќ (44), кој ненадејно почина минатата недела како последица на респираторна инсуфициенција што предизвикала попуштање на срцевиот мускул, сака да го купат соседите од околината. Имотот е во

ПОГРЕБАН ВИДОЈЕ РИСТОВИЌ: Вдовицата Николина и таткото Миша цело време беа еден до друг, го…

Пријателите и семејството се собраа на Новите гробишта за последен пат да се простат од историчарот на уметност Видоје Ристовиќ. Видоје почина на 44-годишна возраст, а денеска беше погребан со тажна