Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

мотор

ОВА Е УБИЕНИОТ ЛУКА ПЕРЕНЧЕВИЌ: Мирко Шијан „скршен“ поради убиството, биле пријатели!

Лука Перенчевиќ, кој денеска беше ликвидиран во Бањица, бил пријател на Мирко Шијан, син на Гоца Божиновска, кој бил скршен поради смртта на другарот Мирко Шијан се огласи и накратко го коментираше убиството што се случи утрово,