Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мундијал

Гравина: „Шансите за настап на Италија на Светското првенство се нула отсто и тоа мора на сите да им…

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација Габриеле Гравина отфрли каква и да е можност актуелниот европски првак да настапи на Светското првенство, чиј домаќин во ноември и декември ќе биде Катар. Италија својата шанса да

ИТАЛИЈА И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА СЕПАК ЌЕ ОДИ НА МУНДИЈАЛОТ? ШАНСИТЕ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ ОТКОЛКУ…

Италијанската фудбалска репрезентација би можела да игра на претстојното Светско првенство! И покрај срамното испаѓање од Македонија, Азурите би можеле да се најдат во Катар, како најдобро пласирана селекција на ранг листата на

Чилеанците бараат ФИФА да ги уфрли на Мундијалот, тврдат дека за Еквадор играл фудбалер со лажни…

Фудбалскиот сојуз на Чиле побара од ФИФА да го исфрли Еквадор од Светското првенство и да ја вметне нивната репрезентација. Чилеанците тврдат дека фудбалерот Бајрон Кастиљо, кој игра за Еквадор, всушност е Колумбиец и дека игра под

Дресот на Марадона од Светското првенство во 1986-та продаден на мистериозен купувач од Блискиот…

Дресот што легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона го носеше во четвртфиналето на Мундијалот 1986 година против Англија, кога постигна гол со рака, е продаден на аукција за рекордни 7.1 милиони фунти. Повеќе од

Инфантино: Ми се плаче поради елиминацијата на Италија

Поразот на Италија од македонската репрезентација во полуфиналето од мундијалскиот бараж, освен италијанската јавност, тешко го поднесе и претседателот на ФИФА Џани Инфантино. Навистина би заплакал поради тоа што Италија ќе го