Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

МУП

Хаос на улиците во Сараево: Возејќи украдено возило направил четири сообраќајки и ѝ побегна на…

Во неделата вечерта по улиците на Сараево се случила полициска потера, а граѓаните кои биле сведоци тврдат дека се изгледало како на сцени од филмови. Како што дознава Klix.ba, маж управувајќи украдено Пежо предизвикал сообраќајна

Шокантна вистина за случајот Матеј Периш излезе на виделина! Се појавија необјавени информации од…

Матеј Периш (27) од Сплит е погребан во родниот град во семејната гробница во Ловринац. Периш во вечно почивалиште го испратија неговото семејство и тесниот круг на пријатели, откако неговото тело во средата исплива од Дунав кај Ада

Вторпат оваа недела фрлена бомба на истата зграда во Сараево! (ФОТО)

Утринава околу 5 часот одекна експлозија на улицата Хаџиабдиница во општината Стари Град во Сараево. Пред неколку дена на истата локација беше фрлена и бомба. Потврдено е дека непознато лице активирало експлозивна направа пред