Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

нарачател

ПОМАГАЧОТ ВО ЕГЗЕКУЦИЈАТА НА ЛУКА ЖИЖИЌ УАПСЕН ВО КРАЉЕВО: Му помогнал на убиецот со тротинетот да…

Помошникот во убиството на Лука Жижиќ, кое се случи на 28. април во неговото кафуле во Нов Белград, е уапсен вчера во Краљево. Тој бил уапсен вчераутро во Краљево, по што бил одведен на информативен разговор, а потоа однесен во

ЖИЖИЌ УБИЕН ПОРАДИ ОДМАЗДА? Полицијата му влегува во траг на нарачателот! СЀ ПОЧНАЛО ПРЕД 15 ГОДИНИ!

По приведувањето на осомничениот Стефан М. (23) од Краљево, полицијата ја интензивирала истрагата која води до нарачателите на ликвидацијата на Лука Жижиќ. Нема индиции дека пукачот го познавал или имал нерасчистени сметки со убиениот