Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

недоволно

Зеленски: „Не добивме доволно ОРУЖЈЕ за пробивање на опсадата во Мариупол! Бомбардираат ДЕНОНОЌНО!“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во Парламентот на Малта изјави дека и покрај барањата, Украина не добила доволно оружје за да ја пробие опсадата на Мариупол и да го ослободи тој град. Зеленски рече дека украинските