Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

НИС

НАТО СЕ ШИРИ И ВО АЗИЈА !? Јужна Кореја е првата азиска земја која се приклучува на сајбер групата…

Јужна Кореја стана првата азиска земја што се приклучи на групата за сајбер одбрана на НАТО во четвртокот, соопшти Национална разузнавачка служба на оваа земја (НИС). НИС е официјално примен во Кооперативниот центар за извонредност за