Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Новоазовск

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЦЕНИ И ПОТРЕСНИ МОМЕНТИ ОД ЕВАКУАЦИЈАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ ОД ФАБРИКАТА АЗОВСТАЛ: “На…

Украинската армија во вторникот објави дека работи на евакуација на преостанатите војници од нивното последно упориште во опколеното пристаниште Мариупол, препуштајќи ја контролата над тој град на Русија. Евакуацијата веројатно го

КАКВА ЌЕ БИДЕ СУДБИНАТА НА ЕВАКУИРАНИТЕ БРАНИТЕЛИ ОД МАРИУПОЛ !? Неколку војници од фабриката…

Околу 53 повредени Украинци, кои доцна синоќа беа евакуирани со автобус од фабриката за челик Азовстал, пристигнаа во градот Новоазовск, кој е под руска контрола, објави Sky News. Новоазовск е на околу 50 километри источно од Мариупол,