Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

новогодишно обраќање

Пендаровски: Кога сте соочени со предизвик од типот на прашањето на Македонија со Бугарија, брзањето…

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во решавањето на спорот со Бугарија со цел одблокирање на процесот за почеток на преговорите за членство на земјава во Европската унија не треба да се брза, затоа што, како што вели, кога сте