Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

нуклеарна ескалација

ИНСАЈДЕРОТ НА ПУТИН: „Ако Путин ја загуби војната во Украина, нуклеарниот конфликт станува вистинска…

Сергеј Караганов е поранешен претседателски советник на Борис Јелцин и Владимир Путин и раководи со московската невладина тинк-тенк, позната уште како и Совет за надворешна и одбранбена политика. Тоа го поврзува со голем број клучни