Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

обид

Сопругата го спаси Звицер од сигурна смрт: По обидот за негова ликвидација во Киев, тој се врати од…

Пред точно две години, егзекутори се обидоа да го ликвидираат Радоје Звицер, наводниот водач на кавачкиот клан во Киев, Украина, но тогаш неговата сопруга Тамара му го спаси животот пукајќи на напаѓачите. РАДОЈЕ ЗВИЦЕР, НАВОДЕН

РУСКАТА ВОЈСКА ИЗГУБИЛА ЦЕЛ ЕДЕН БАТАЛЈОН ВО ОБИД ДА ГО ПОМИНЕ МОСТОТ ВО ЛУГАНСК!

Руската армија претрпе големи загуби, како и уништување на десетици тенкови откако украинските сили уништија мост на реката Сиверски Донец во областа Луганск. Лидерот на Луганската област, Серхии Хаидаи, изјави дека руската армија