Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Олександар Махов

Зеленски потврди смрт на уште еден новинар во Украина: “Убиен е украински новинар кој се бореше…

Загина украински новинар, кој се пријави во војска по руската инвазија на Украина, информираше претседателот на Украина, Володимир Зеленски. 36-годишниот Олександар Махов го изгубил животот во борбите близу градот Изум, североисточна