Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Олексеј Сухачев

Украинските војници пронајдоа ТАЈНИ РУСКИ ВОЕНИ ДОКУМЕНТИ за инвазијата на Украина во регионот на…

Властите во Украина во средата соопштија дека пронашле руски воени документи во регионот на Суми, кои покажуваат дека руската армија, барем во првите денови од инвазијата, имала намера да ја преземе целата територија на Украина. Според