Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

олимписки шампион

ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ВАТЕРПОЛИСТ: Беше олимписки шампион, но и голем заводник! Сопругите…

Прославениот југословенски ватерполист Роналд Лопатни почина на 78-годишна возраст во Загреб. Со репрезентацијата на Југославија, тој го освои олимпиското злато во Мексико во 1968 година, а двапати освои бронзени медали со