Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

опис

УБИЕЦОТ ИСПАЛИЛ 11 КУРШУМИ ВО ЛУКА! Нови детали за свирепата ликвидација во Нов Белград, објавен е…

Лука Жижиќ (37) од Нов Белград е убиен во четвртокот во неговиот локал, кога млад човек облечен во работна униформа испукал 11 истрели од пиштол ЦЗ 99/9мм кон него; пишува Телеграф. Полицијата распиша потерница по млад човек на