Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

опрема

СЗО и УСАИД обезбедуваат биомедицинска опрема за унапредување на грижата за пациентите со КОВИД-19

Со поддршка од Светската здравствена организација обезбедени се монитори за пациенти, маски за кислород и машини за позитивен притисок на дишните патишта (BiPAP) на две нивоа за што поуспешно справување со КОВИД-19. Биомедицинската опрема,

Меѓу заробениците од челичарницата има странци?! Пушилин: „Можно е во Азовстал да се кријат уште…

Лидерот на самопрогласената ДНР, Денис Пушилин, изјави дека, според првичните информации, меѓу затворениците од челичарницата Азовстал има и странци. Тој додаде дека „шест екстремисти се убиени“ додека се обидувале да разнесат

ЗЛОУПОТРЕБА НА УКРАИНСКАТА ТРАГЕДИЈА: Интернет измамници бараат пари дури и за испраќање на опрема…

Онлајн измамниците користат стотици лажни веб-страници за добротворни цели за да ги измамат луѓето кои сакаат да донираат за Украина, покажа истражувањето на BBC. Стотици лажни веб-страници за добротворни цели се формирани за