Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

осудена

БЕЛИВУК ВО 2018. ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР СЕ ШЕТАЛ КАКО ДА Е СЛОБОДЕН, НО НЕ БИЛ ЕДИНСТВЕН: Еве која е…

Вишото обвинителство во Белград побара од судот да ја осуди вработената во Управата за извршување на кривични санкции на затворска казна од година и три месеци затоа што им дозволувала на осудените да ги напуштат становите, но судот се