Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

открила

Руската Национална гарда открила големо складиште за оружје во регионот Харков!

Припадници на руската Национална гарда открија голем магацин со оружје и муниција во регионот Харков, кој им припаѓа на украинските сили за специјални операции, соопшти прес-службата на Националната гарда. Благодарение на