Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

отруени

Осум лица починаа во иранскиот град Бандар Абас откако пиеле домашен алкохол!

Осум лица починаа откако пиеле домашен алкохол во иранскиот град Бандар Абас, јавија локалните медиуми. Други 51 лице завршија во болница поради труење со алкохол, информираше д-р Фатемех Новрузијан за време на прес-конференција.