Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Паз Естебан

ВЛАСТА ПОТРЕСЕНА: Шпанија ја промени шефицата на разузнавачката служба по аферата поврзана со…

Според шпанските медиуми, шпанската влада ја отпуштила шефицата на разузнавачката служба, Паз Естебан, откако било откриено дека мобилните телефони на лидерот на каталонското движење за независност биле хакирани и дека програмата