Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Пал Волнер

Одземен имунитетот на блискиот соработник на Орбан, „потонат“ во голем корупциски скандал: „Многу…

Во Унгарија на премиерот Виктор Орбан, речиси никој од најтесниот круг на премиерот немал проблеми поради корупцијата. Но сега се случи токму тоа. На почетокот на неделава унгарскиот парламент му го укина имунитетот на пратеникот Пал