Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

парламентарни

Мицкоски: „АКО СЕГА ИМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА ЌЕ ОСВОЈАТ 61…

Ако сега има предвремени парламентарни избори, денеска да почне процедурата, држете ме за збор, ви гарантирам дека ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата ќе има точно 61 пратеник, истакна вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан