Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

партизански гробишта

Владината делегација положи цвеќе на спомен обележјето на партизанските гробишта во Бутел!

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, од министерот за локална самоуправа Горан Милевски и од заменик-министерот за правда Агим Нухиу, положија цвеќе на спомен