Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

патници

ИСТРАУМАТИЗИРАНИ ПАТНИЦИ: ПАТНИЧКИ АВИОН ПРИ СЛЕТУВАЊЕ СЕ ЗАПАЛИ ВО КИНА! (ВИДЕО)

Патнички авион на Тибет ерлајнс се запали рано утринава откако слета на пистата во кинескиот град Чонгкинг. Во авионот имало 113 патници и девет членови на екипажот, а сите биле евакуирани. Повеќе од 40 патници се здобиле со полесни

Судар на два автобуси во прилепската населба Точила, патниците со лесни повреди!

Повредени се околу 20 патници во судар на два автобуси што се случил утрово во прилепската населба Точила. Повредените веднаш беа упатени на лекарски преглед во Болницата во Прилеп. Според првичните информации од прилепското Основно