Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Пеле

Пеле со честитка до Родриго и Реал: „Ти си просветлен и допрва ќе ни носиш многу радости! Честитки…

Секогаш знаев дека ќе дојде денот кога ќе ти честитам, пријателу, напиша легендарниот бразилски фудбалер Пеле во објава на Инстаграм, илустрирана со заедничка фотографија со сонародникот Родриго, кој со два гола за две минути донесе