Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Петар Лазовиќ

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ПОДГОРИЦА: На каква задача бил полицаецот Лазовиќ, кого го поврзуваат со мафијата?…

Новинарката на „Вијести“, Свјетлана Ѓокиќ, во утринската програма на Телевизија Курир изјави дека поранешниот специјален главен обвинител на Црна Гора и рекол дека полицаецот Петар Миловиќ, кој е на фотографиите со Кавчани, бил