Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

пејач

Хари Мата Хари од почетокот на кариерата се присети како изгледал со долга коса (фото/видео)

Пејачот Хајрудин Варешановиќ или Хари Мата Хари важи за еден од најпопуларните вокали во Босна и Херцеговина, но и во регионот. Сега се сети на деновите од младоста и фризурата што некои можеби ја заборавиле. Во спомен на неговите

Дино Мерлин во Италија фотографиран со фаталната бринета која сите многу добро ја познавате (фото)

Еве кој му правел друштво Со бело-сивка брада, очила за сонце и опуштена облека, тешко е да се препознае Дино Мерлин. Меѓутоа, бидејќи фаталната белграѓанка со заедничката фотографија оставила белешка "мојот живот е Швајцарија, некој

На Џастин Бибер му се заканува губење на слухот

Џастин Бибер боледува од синдромот „Рамзи Хант“, кој предизвикува парализа на лицето, а лекарите велат дека му претстои долго лекување. Канадскиот поп-пејач можеби ќе треба да чека и до шест месеци за целосно да исчезне неговата

Истрага за убиството на српскиот фолкер пејач во Холандија: Зошто е застрелан Колашинац?

Холандската полиција непосредно пред злосторството успеала да го реконструира движењето на пејачот Енвер Мики Колашинац, но полицијата покренала истрага со која ќе утврди како пејачот од Србија живеел луксузен живот во оваа европска

Алабаковски пуштен од притвор со одземен пасош како мерка на претпазливост

По осумдневниот домашен притвор, пејачот Ламбе Алабакоски, кој се сомничи за подметнување пожар во Културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола од денеска е на слобода, а како мерка на претпазливост му е одземен пасошот, потрврдил неговиот

Детали за убиството на пејачот во Холандија: Убиецот го чекал, па испукал смртоносни истрели кон…

Откако фолк пејачот од Нови Пазар Енвер Мики Колашинац е убиен во Холандија, полицијата трага по напаѓачите. Непознатиот сторител во раните утрински часови со неколку истрели го убил Колашинац,  јавува Нова.рс. Истражните

ЌЕРКАТА НА ТОНЧИ ХУЉИЌ ЧЕКА ДЕТЕ СО ПЕТАР ГРАШО! СЛАВНИОТ ПЕЈАЧ ОТКРИ КАКВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ИМ…

Музичката легенда, Тончи Хуљиќ, времето го поминува во Белград, а екипата на Телевизија Курир ја искористи приликата да поразговара со него. Со нетрпение чекам да станам дедо, а во исто време сум и нервозен. Сите сакаме да доживееме

ПОЗНАТ СРПСКИ ПЕЈАЧ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА ВО КРАГУЈЕВАЦ? СРЕДЕ МАСОВНА ТЕПЕЧКА ИЗВАДИЛ НОЖ, ЛИЦАТА СЕ…

Масовна тепачка со тешки последици изби синоќа во центарот на Крагујевац. Очевидци велат дека никогаш не виделе нешто толку крваво и ужасно. Најлошо од се е што се загрозени два млади животи. Имено, изворот наведува дека по

Ферари го стави Џастин Бибер на „црната листа“, пејачот направи непростлива грешка!

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер се најде на црната листа на Ферари. Ферари го стави Бибер на неславната листа на луѓе кои никогаш повеќе нема да можат да купат нов автомобил од Маранело. Пејачот е познат по ексклузивни

Уапсен познат американски пејач: Полицијата пронашла уред за прислушување во собата на неговата…

Лејн Харди, победникот на 17-та сезона на „Американски идол“, беше уапсен во петокот и обвинет за поставување на уред за прислушување во спалната соба на неговата поранешна девојка. Претставник на полицијата во Луизијана