Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Пинк Пантери

ВО СТИЛОТ НА „ПИНК ПАНТЕРИТЕ“: Ограбен бутик на Шанел во Париз! Разбојниците наоружани со…

Грабежот се случил денеска околу 15 часот на плоштадот Вендом, една од најпосетуваните туристички дестинации во француската престолнина. Целата акција се одвивала со молскавична брзина, во стил на позната банда од Балканот