Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

пласман

ИТАЛИЈА И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА СЕПАК ЌЕ ОДИ НА МУНДИЈАЛОТ? ШАНСИТЕ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ ОТКОЛКУ…

Италијанската фудбалска репрезентација би можела да игра на претстојното Светско првенство! И покрај срамното испаѓање од Македонија, Азурите би можеле да се најдат во Катар, како најдобро пласирана селекција на ранг листата на

ОВИЕ ЗЕМЈИ ВЛЕГОА ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА: Украина оди понатаму, а еве како поминаа од…

Заврши првото полуфинале на 66. Евровизија што годинава се одржува во Торино. Во првото полуфинале на Евровизија се претставија 17 земји : Албанија, Латвија, Литванија, Швајцарија, Словенија, Украина, Бугарија, Холандија,

Николовски: Има откуп и пласман на пролетната зелка, сите откупувачи треба да знаат дека мора да…

Заедно со земјоделците ќе најдеме решение за откупната цена на пролетната зелка во потесен круг со претставници на институциите и со претставници на производителите за да ја следиме состојбата и да наоѓаме решенија, рече министерот за

Владиниот портпарол, Душко Арсовски: Владата е максимално насочена кон обезбедување пласман на…

Министерствата за земјоделство, шумарство и водостопанство и за надворешни работи периодов се максимално насочени кон обезбедување пласман на земјоделските производи кои се извезуваа во Русија и во Украина, соопшти денеска владиниот