Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

платеник

ХРВАТСКА ОЧАЈНИЧКИ ПРОБУВА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕ ЗАГРЕПЧАНЕЦОТ ЗАРОБЕН ВО УКРАИНА: Се огласија и роднините…

Министерството за надворешни работи на Хрватска денеска потврди дека се работи на случајот со заробениот хрватски државјанин, кој на социјалните мрежи е наведен како Вјекослав Пребег (40) од Загреб, кој беше заробен од Русите во

РУСИТЕ ЗАРОБИЈА ХРВАТ КОЈ БЕГАЛ ОД МАРИУПОЛ: Официјален Загреб ја потврди информацијата, му се…

Министерството за надворешни и европски работи на Хрватска денеска потврди дека руската армија во Украина заробила Хрват, кој заедно со уште неколку борци се обидувал да побегне од Мариупол. „Министерството за надворешни и европски