Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Плоцк

Драма во автобусот на фудбаскиот тим Легија! Хулиганите упаднале во автобусот и ги нападнале…

Навивачите на фудбалскиот тим Легија од Варшава, ги нападнаа играчите на нивниот омилен клуб по поразот од екипата на Плоцк со резлутат од 1:0 во рамките на 18. коло од полскиот шампионат. Хулиганите се упатиле по автобусот кој ги