Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Побједа

„ИГРАЛ“ ЗА ДВАТА КЛАНА, БИЛ НА МЕТА ПРЕД БЕЛИВУК И МИЉКОВИЌ, А УАПСЕН Е ПОРАДИ ЖЕНАТА: Сопругата…

Радослав Гиле Станишиќ од Подгорица (38), наводниот водач на загоричкиот клан, е уапсен под сомнение дека во четвртокот, околу 19 часот, ја пресретнал поранешната сопруга која била со малолетно дете, и се заканувал и го удирал

СОПРУГАТА НА ЗВИЦЕР БИЛА СЛЕДЕНА ОД ШКАЉАРЦИТЕ И ПОЛИЦИЈАТА: Еве како убавата Тамара ги довела…

Според „Побједа“, Тамара Звицер, сопругата на побегнатиот водач на кавачкиот клан, Радоје Звицер, била мета на црногорската полиција на почетокот на 2020 година. Според нив, полицијата будно го следела движењето на сопругата на