Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Пожаревац

ГЛАВАТА Ѝ БИЛА ОГРЕБЕНА ДО КОСКА: Вознемирувачки детали од сослушувањето на осомничениот за…

Голубачанецот П.П.(63) кој е осомничен за убиството на старицата Марија Зариќ (78) во селото Добра кај Голубац, беше на распит пред Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, а според неофицијални информации тој го признал делото. Да