Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

пожарникари

Состојбата со пожарот кај Шибеник утрово е подобра

Утрово е подобра ситуацијата во Затон и Раслина, местата кои се најпогодени од пожарот во областа Шибеник, соопшти утринава хрватскиот министер за внатрешни работи Давор Божиновиќ, пренесува Хина. – Утро во Затон и Раслина.

Целосно изгаснат пожарот кој рано утрово изби во магацинскиот простор кај старата фабрика „Комуна“!…

Во магацински простор кај старата скопска фабрика „Комуна“ избувна пожар, а дојавата во скопската Бригада за противпожарна заштита е примена во 4.55 минути. Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита, Звонко Томески за

УЖАС ВО БЕЛГРАД: ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО ВО ДУПКА ЗА ЛИФТ НА УЛИЦАТА ДАЛМАТИНСКА! (ФОТО)

Тело е пронајдено вечерва во улицата Далматинска во Белград, во дупка за лифт. Полицијата, брзата помош и пожарникарите се на терен. Недалеку од оваа локација, речиси идентична несреќа се случи и во септември

Во Камендол, росоманско, изгореа автомобил, трактор, гаража и шупа!

Изгореа автомобил, трактор, гаража и шупа во Камендол, росоманско. Очевидци, за МИА велат дека пожарникарите спречиле поголеми штети. Од Територијалната противпожарна единица за МИА изјавија дека интервенирале со пет пожарникари и

Пожар во магацин за играчки во Штип (погледнете ги фотографиите)

Гори голем магацин за детски играчки во близина на штипската приградска населба Три Чешми од кој зафатен е еден објект. Пожарникарите со ладење на вториот објект се обидуваат да спречат проширување на пожарот. Командирот на

Полињата во Кочанско во пламен, пожарникарите со зголемен број интервенции

Територијалната противпожарна единица од Кочани во последните два дена интервенира и по десетина пати дневно за гаснење пожари на отворен простор, предизвикани од палењето на стрништата во нивите. Целата единица со сите возила и

Генијална честитка: Загрепските пожарникари ги воодушевија граѓаните

На божиќните и новогодишните честитки со интересна честитка на својот Фејсбук профил се приклучи и противпожарната станица од Загреб. Пожарникарите објавија кратко видео снимено од воздух, на кое се гледа новогодишна елка направена од