Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

позитивна одлука

Вучиќ: „КАКО ЌЕ ИМ ОБЈАСНАТ ВО СКОПЈЕ ДЕКА НЕМА ПОЗИТИВНА ОДЛУКА ЗА НИВ, А ИМА ЗА НЕКОИ ЗА КОИ ДО…

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа од Брисел, по вечерата на министерот за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел, со лидерите на Западен Балкан, изјави дека постои апсолутна потреба да се посвети на натамошниот напредок и