Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

политичка партија

Петмина пратеници од бугарската партија ИТН стануваа независни

Петмината бугарски пратеници, кои вчера најавија дека заминуваат од партијата „Има таков народ“ поднесоа барања за напуштање на пратеничката група во Народното собрание. Николај Радулов, Дејан Петков, Иво Атанасов, Светлин Стојанов и

Макрон ја ребрендира партијата во „Ренесанса“ за сигурна победа на парламентарните избори!

Партијата на францускиот претседател Емануел Макрон, Републиката во движење, го смени своето име во „Препород“, „народна партија чија задача е да биде отворена за граѓаните и пратениците од каде и да доаѓаат“, изјави денеска нејзиниот