Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

полуфинална вечер

ОВИЕ ЗЕМЈИ ВЛЕГОА ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА: Украина оди понатаму, а еве како поминаа од…

Заврши првото полуфинале на 66. Евровизија што годинава се одржува во Торино. Во првото полуфинале на Евровизија се претставија 17 земји : Албанија, Латвија, Литванија, Швајцарија, Словенија, Украина, Бугарија, Холандија,