Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

помагач

ПОМАГАЧОТ ВО ЕГЗЕКУЦИЈАТА НА ЛУКА ЖИЖИЌ УАПСЕН ВО КРАЉЕВО: Му помогнал на убиецот со тротинетот да…

Помошникот во убиството на Лука Жижиќ, кое се случи на 28. април во неговото кафуле во Нов Белград, е уапсен вчера во Краљево. Тој бил уапсен вчераутро во Краљево, по што бил одведен на информативен разговор, а потоа однесен во

УБИЕЦОТ НА ЖИЖИЌ ИМАЛ ПОМАГАЧ?! Претседателот на Синдикатот на полицијата: „Некој од другарите на…

Страшното убиство што се случи во четвртокот на 28 април во Нов Белград, во блокот 44, кога непознат маж влегол во кафулето „Ритуал“ и го убил сопственикот Лука Жижиќ (37), ги запрепасти белграѓани. По нешто помалку од една недела,