Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

поранешен

ПОРАНЕШЕН ИГРАЧ НА БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН ОСУДЕН НА 14 ГОДИНИ ЗАТВОР ПОРАДИ УБИСТВО! (ВИДЕО)

Судот во Истанбул го осуди поранешниот турски фудбалер, Сезер Озтурк, на 14 години и седум месеци затвор за убиство на маж по сообраќајна расправија. Пресудата го осудува поранешниот играч со германско потекло и поранешна голема

Курц: „Можам целосно да го исклучам трајното враќање во политиката. Имав доволно порции политика!“

Поранешниот австриски канцелар и поранешен лидер на владејачката Народна партија на Австрија (ОВП), Себастијан Курц во првото интервју по повлекувањето од политичката сцена ја отфрли можноста за враќање и тоа засекогаш. За виенскиот

Практичен предлог на Енрико Лета: Бара итна трансформација на ЕУ во Европска Конфедерација со сите…

Поранешниот италијански премиер Енрико Лета во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“ бара ЕУ итно да се трансформира во Европска Конфедерација со сите земји кандидати и аспиранти за членство во Унијата, меѓу кои и Украина, јави

Венгер: „Бензема имаше два или три килограми вишок до 30-тата година од животот!“

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер искажа пофални зборови за игрите што ги прикажува Карим Бензема во последните неколку сезони. Триесет и четиригодишниот француски напаѓач на Реал Мадрид ја игра можеби најдобрата сезона во