Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

пореметувања

ОГРОМНИ ПОРЕМЕТУВАЊА: Во Украина, од почетокот на руската агресија ЗАТВОРЕНИ се околу 4,8 милиони…

Во Украина, околу 4,8 милиони работни места се изгубени од почетокот на руската агресија во февруари, бидејќи многу бизниси се затворени, извозот е намален и милиони граѓани избегаа од конфликтот, соопшти Меѓународната организација на