Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

поскапување

Парното поскапува, се подготвуваат нови антикризни мерки

Парното греење од денеска поскапува за 14,18 проценти, а месецов се очекува повторно да биде прогласена криза состојба во енергетиката. Од Владата најавуваат нови антикризни мерки за граѓаните и компаниите, а главна задача како што велат

Инфлацијата во Србија над 10 отсто, раст и на потрошувачките цени

Потрошувачките цени на производите и услугите за лична потрошувачка во мај годинава се за 10,4 отсто повисоки во однос на мај лани, соопшти Републичкиот завод за статистика на Р. Србија, јави дописникот на МИА од Белград. Во однос на

Бензините поскапуваат за 1,5 денари, а дизелот за три

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 1,50 ден/лит, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 3,00 ден/лит, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 111,50

ИМА ЛИ КРАЈ: Европа очекува ново поскапување на гасот по украинската БЛОКАДА на главната гасоводна…

Европските земји кои во голема мера се потпираат на рускиот гас ќе бидат уште повеќе погодени од последниот потег на Украина, која утринава објави дека го прекинува протокот на природен гас преку дел од својата гасоводна мрежа што

Бензините од полноќ поскапи за два, а дизелот за денар и пол!

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за два денари за литар, а на дизелот за денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство. Новата цена на

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ – ЗА КОЛКУ ПОСКАПУВААТ ?

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на цените на нафтените деривати во просек за 2,29%. Согласно оваа одлука, цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2 и

РКЕ: Бензините од полноќ поскапи за 1,5, а дизелот за 2,5 денари за литар

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денар за литар, а цената на дизелот се зголемува за 2,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на

Сточар од Виница: Очекувам дека јагнешкото ќе поскапи за празниците и дека откупната цена во шпицот…

Цената на јагнето жива мера во моментов е околу 160 – 200 денари за килограм. Производителите очекуваат нејзино зголемување за претстојните велигденски празници, но се уште не прецизираат колкаво ќе биде поскапувањето. Цената на

Банките во ЕУ ги заоструваат условите за станбен кредит по нереалното поскапување на недвижностите

По предупредувањето на ЕУ за „прегреаност“ на пазарот на недвижности, банките ги зголемија резервите за да се заштитат од можни проблеми при отплатата на кредитите, пишува загрепски „Вечерњи лист“. Централната банка оваа седмица

Бензините и дизелот поскапуваат за 1,5 денари

Бензините БС-95 и БС-98, како и Еуродизелот (Д-Е V) од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари за литар, а за три денари Екстра лесното масло за домаќинства, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).