Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Прамила Патен

СТРАШНИ ЗЛОСТОРСТВА – Специјален преставник на ОН: “Руските војници силуваат мажи и момчиња,…

Руските војници во Украина силувале и мажи и момчиња, соопштија во вторникот украински и претставници на Обединетите нации (ОН). Да потсетиме, веќе се истражуваат десетици случаи на силување жени во области кои биле под руска окупација во