Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

претепување

Малолетната снаа (17) ја сечеле и со шипки ја тепале до смрт: На свекорот и свекрвата од Смедерево…

Против сопружниците од Смедеревска Паланка, А.А.(33) и Р.Е.(34) е поднесен обвинителен акт, како што соопшти Вишото јавно обвинителство Смедерево, поради сомнение дека со месеци ја тепале својата малолетна снаа (17). Таа почина на 30

ГЛАВАТА Ѝ БИЛА ОГРЕБЕНА ДО КОСКА: Вознемирувачки детали од сослушувањето на осомничениот за…

Голубачанецот П.П.(63) кој е осомничен за убиството на старицата Марија Зариќ (78) во селото Добра кај Голубац, беше на распит пред Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, а според неофицијални информации тој го признал делото. Да