Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

претставник

Захарова за Шмит: „ИМАМЕ ЧОВЕК КОЈ Е ВСУШНОСТ ИЗМАМНИК! НЕМА МЕЃУНАРОДНО ПОЛНОМОШНО!“

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, изјави дека високиот претставник во БиХ, Кристијан Шмит, е измамник бидејќи нема меѓународно полномошно да ја извршува оваа висока меѓународна функција.